Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
149 wizyt
w Ustawa konsumencka przez użytkownika

Witam,

Czy klient może skorzystać konsumenckiego prawa odstąpienia od umowy, jeżeli wcześniej odesłał towar na reklamację i nie została ona uznana? Klient dostarczył towar zgłaszając uszkodzenie, ale nasz serwis nie stwierdził uszkodzenia i nie uznaliśmy reklamacji. Teraz klient chce odstąpić od umowy. Nie minęło jeszcze 14 dni od otrzymania przez niego towaru.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

Jeżeli klient jest konsumentem i nie minęło jeszcze 14 dni od dnia, w którym otrzymał towar po zakupie, to rzeczywiście może on odstąpić od umowy. Nie ma tutaj konfliktu pomiędzy uprawnieniami z rękojmi, które klient wykorzystał wcześniej, a uprawnieniem do konsumenckiego odstąpienia od umowy.

Inaczej miałaby się sytuacja w przypadku, gdyby klient odstąpił od umowy, a później chciał reklamować towar - jeżeli odstąpienie jest skuteczne, wówczas umowa sprzedaży rozwiązuje się i reklamacja jest już niemożliwa, ponieważ klient nie jest właścicielem towaru.

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...