Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
165 wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Kobieta zakupiła u mnie torebkę oraz buty UŻYWANE po 7 dniach od odebrania paczki otrzymałem informację o zwrocie z tytułu rękojmi ponieważ pasek od torebki okazał się zbyt krótki a buty zbyt wąskie dodam tylko iż w ogłoszeniu była zamieszczona informacja o dł.paska oraz o dł.wkładki buta

Moje pytanie jest takie czy muszę przyjąć towar i oddać pieniądze z tytułu rękojmi?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

Rękojmia obowiązuje również w przypadku produktów używanych, można jednak umownie skrócić jej okres z 2 lat do jednego roku.

W takim przypadku należy rozpatrzyć reklamację klienta zgodnie z Państwa wiedzą specjalistyczną dotyczącą określonych produktów.

Jeżeli klient podnosi zarzut nieodpowiedniej jakości produktu, należy odnieść się do tego zarzutu. Jeżeli Państwa zdaniem jakość produktu jest prawidłowa i nie ma on wady, a rozmiary są zgodne z opisem, mogą Państwo odmówić uznania reklamacji.

Proszę pamiętać, że jeżeli sprzedali Państwo produkt jako firma, a klientka jest konsumentem, to będzie ona ona miała również możliwość skorzystania z prawa odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od otrzymania produktu - to prawo również obowiązuje w przypadku produktów używanych.

Pozdrawiamy,

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...