Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
179 wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Witam. Sprzedaję w sklepie kosmetyki i mam problem z klientkami, które zwracają otwarte kosmetyki. Czy w prawie zakupów przez internet mam obowiązek przyjmować taki zwrot???

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, "Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów (...) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu". Jeżeli więc produkt został dostarczony w zapieczętowanym opakowaniu i klient je naruszył wskutek czego produkt nie może zostać dalej odsprzedany z uwagi na ochronę zdrowia, to nie może zwrócić takiego produktu.

Tutaj zwracam Państwu uwagę, że wg. większości interpretacji produkty takie jak perfumy, wody toaletowe czy dezodoranty w sprayu, nie należą do takiej kategorii, ponieważ nie mają bezpośredniego kontaktu z ciałem. Zatem otwarcie takiego opakowania nie pozbawia konsumenta prawa do odstąpienia od umowy.

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...