Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
113 wizyt
w Inne przez użytkownika
Prowadzę sprzedaż przedmiotów na portalu aukcyjnym oraz na portalach ogłoszeniowych. Do każdej oferty dodaję zdjęcia mojego autorstwa przedstawiające sprzedawany towar. Kilka razy zauważyłem że zdjęcia te są kopiowane i używane przez inne osoby na grupach społecznościowych. Czy zdjęcia takie mogą być wykorzystywane bez mojej zgody, czy mogę w jakiś sposób żądać usunięcia takich postów lub ogłoszeń gdzie zostały wykorzystane. I co jeśli poproszę o usunięcie a prośba ta jest ignorowana.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

może Pan żądać zaprzestania wykorzystywania wykonanych przez Pana zdjęć albo zawarcia z Panem odpłatnej umowy licencyjnej. Jeżeli ta prośba zostanie zignorowana, może się Pan domagać od takiej osoby odszkodowania w wysokości dwukrotności możliwej do uzyskania ceny rynkowej za wykorzystanie zdjęć.

W razie chęci uzyskania pomocy przy kierowaniu wezwania w powyższym zakresie lub przygotowania umowy licencyjnej, zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem: kontakt@prokonsumencki.pl

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...