Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
+1 głos
141 wizyt
w Reklamacja towaru przez użytkownika
Czy klient po złożeniu reklamacji i otrzymaniu decyzji o ewentualnej wymianie produktu na nowy bądź zwrot gotówki może odmówić przyjęcia takiej decyzji?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Tak, konsument może odmówić propozycji sprzedawcy.

Przypominamy, że prawem konsumenta jest sformułowanie żądania - oczywiście zgodnego z przepisami. Inna sprawa, że jeżeli np. naprawa jest niemożliwa, to sprzedawca może zaproponować w takim wypadku tylko pozostałe opcje - wybór należy jednak do konsumenta. W każdym jednak wypadku żądanie musi być zgodne z przepisami - np. jeżeli wada nie jest istotna, to konsument nie można żądać zwrotu pieniędzy.

Należy wskazać, że zgodnie z art. 561 § 3 KC, sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu kupującego, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów.

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...