W przypadku poniesienia kosztów w wyniku wykonania uprawnień z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy przez konsumenta, istnieje możliwość dochodzenia odpowiedniego odszkodowania od poprzedniego sprzedawcy na podstawie regresu - wynika to z art. 576[1] KC.
Innym tematem jest jeszcze odpowiedzialność za produkt niebezpieczny, która również jest uregulowana w naszym kodeksie cywilnym (regulacja ta podobnie wygląda w całej UE, gdyż podstawą tych przepisów jest dyrektywa unijna) - Art. 449[1].
§ 1.Kto wytwarza w zakresie swojej działalności gospodarczej (producent) produkt niebezpieczny, odpowiada za szkodę wyrządzoną komukolwiek przez ten produkt.
§ 2.Przez produkt rozumie się rzecz ruchomą, choćby została ona połączona z inną rzeczą. Za produkt uważa się także zwierzęta i energię elektryczną.
§ 3.Niebezpieczny jest produkt nie zapewniający bezpieczeństwa, jakiego można oczekiwać, uwzględniając normalne użycie produktu. O tym, czy produkt jest bezpieczny, decydują okoliczności z chwili wprowadzenia go do obrotu, a zwłaszcza sposób zaprezentowania go na rynku oraz podane konsumentowi informacje o właściwościach produktu. Produkt nie może być uznany za nie zapewniający bezpieczeństwa tylko dlatego, że później wprowadzono do obrotu podobny produkt ulepszony.