Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
+1 głos
23.8k wizyt
w Ustawa konsumencka przez użytkownika
Witam, jestem zalogowana na allegro jako zwykły szary człowiek. 28.12.2014 roku dokonałam zakupu na alllegro i poprosiłam o wystawienie faktury gdyż mąż prowadzi firmę a były to części do jego komputera. Towar który kupiłam nie pasował jednak do mojego komputera i chciałam go zwrócić. Okazało się ze nie mam takiej możliwości bo prawo konsumenta nie obowiązuje przedsiębiorcy??? ( tylko dlatego że poprosiłam o wystawienie faktury) Bardzo proszę o pomoc….Czy przedsiębiorca w Moim KRAJU nie ma żadnych praw????????????????????????/ i nie obowiązuje mnie prawo zwrotu 14 dni?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Szanowna Pani,
zgodnie z art. 27 ustawy o prawach konsumenta, prawo odstąpienia od umowy przysługuje jedynie konsumentom, wobec czego przedsiębiorcy nie przysługuje zwrot towarów w terminie 14 dniowym. Kupując towar “na fakturę” oznacza, że będzie on służył Państwu przy prowadzeniu działalności gospodarczej, wobec czego w takiej sytuacji utracili Państwo prawo do odstąpienia od umowy.

Pozdrawiamy,

Zespół Prokonsumencki.pl
przez użytkownika (100)
Dzień dobry,
też wpadłam w tę pułapkę. Skąd zwykły człowiek ma wiedzieć, że biorąc towar na firmę nie będzie mógł go zwrócić?? Czy nie ma jakiegoś przepisu chroniącego przedsiębiorców? Może napisać pismo do Sprzedawcy, wyjaśniając że nie wiedziałam, że ten przepis przedsiębiorców nie obowiązuje i poprosić o możliwość zwrotu towaru?
przez użytkownika (100)
Nieznajomość przepisów działa na Twoją niekorzyść.
przez użytkownika (100)
A co w sytuacji kiedy zrobiłem zakupy przez internet, dostałem fv na firmę natomiast towar nie jest w żaden sposób spójny z prowadzoną działalnością? czy również jestem na strsconej pozycji?
przez użytkownika (100)
witam
Ja właśnie mam to samo - kupiłem telefon a że żona ma firmę to poprosiłem o fakturę i teraz chce go oddać a nie mogę bo prawo jest za sprzedawcą
MOŻE KTOŚ MOGŁBY POMÓC ???
przez użytkownika (100)
Nikt tutaj nie pomoże. Przepisy wszystko mówią jasno.

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...