Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
+2 głosów
406 wizyt
w Reklamacja towaru przez użytkownika
Proszę o interpretację prawnika:

reklamacja klienta po 1,5 od dnia zakupu na niezgodność z umową - nawigacja.Odrzucono ponieważ domniema się że wada istniała w momencie wydania jeśli wykryto do 6 miesięcy. Jeśli później to klient powinien wykazać że istniała w momencie wydania. Klient nie podjął żadnych działań aby wykazać że istniała dlatego odrzucono. Teraz grozi nam powołując się na już wydano wyrok z UOKiK nakładający karę za takie odrzucenie reklamacji.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
edycja przez użytkownika

Dzień dobry, 
mam nadzieję, że pomimo użycia wielu skrótów myślowych dobrze zrozumiałem – konsument 1,5 roku od dnia wydania towaru złożył reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową.
Należy wskazać, że na mocy art. 51 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) do umów zawartych przed 25 grudnia 2014 roku stosuje się przepisy ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. 2002 nr 141 poz. 1176).
Zgodnie z art. 4. ust. 1. tej ustawy sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową. W przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania. Po upływie tego terminu to konsument musi udowodnić, że ujawniona wada tkwiła w momencie wydania towaru, np. poprzez stosowną opinię rzeczoznawcy. Jeżeli  jest tak jak opisano, że nie podjął on żadnego działania, to proszę się nie martwić. 

W razie jakichkolwiek pytań jesten do dyspozycji. 

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...