Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
1.2k wizyt
w Reklamacja towaru przez użytkownika
Dzień dobry,

Mieliśmy raz taką sytuację w sklepie, że klient zareklamował obuwie - reklamacja została odrzucona. Klient złożył odwołanie od tej decyzji, która została podtrzymana. Jednak Pan stwierdził, że będzie reklamował te buty dotąd, aż mu ją uznamy. Kiedy chcieliśmy odmówić mu przyjęcia kolejnej reklamacji, Pan powiedział byśmy mu pokazali podstawę prawną, na podstawie której odmawiamy przyjęcia reklamacji. Jako, że nic takiego nie znaleźliśmy, pozostało nam reklamację znowu przyjąć (decyzja znów odmowna).

Stąd moje pytanie, czy klient ma prawo składać nieskończenie wiele reklamacji na jedną i tę samą wadę, mimo iż otrzymał decyzję odmowną, jak i obszerną opinię z argumentami na jej potwierdzenie? Jeśli możemy mu odmówić, to na jakiej podstawie?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)

Dzień dobry Państwu,

Nie ma żadnego przepisu, który zabraniałby kupującemu złożenia ponownej reklamacji na tą samą wadę. Nie ma jednakże również obowiązku, aby za każdy razem przedstawiali Państwo szczegółową opinię dotyczącą odmowy reklamacji. Wystarczy, że wskażą Państwo, że podtrzymują swoją wcześniejszą decyzję i powołają się na wcześniejsze argumenty. Proszę jednak pamiętać, że taka sytuacja będzie możliwa jeśli kupujący złoży reklamację z tego samego tytułu i na tą samą wadę. Jeśli każda reklamacja będzie dotyczyła innej wady wówczas należy ją traktować jako odrębną reklamację. 

Warto także wspomnieć, że jeśli składanie wielu reklamacji z tego samego tytułu przez klienta spowoduje u Państwa dodatkowe koszty, wówczas można spróbować domagać się odszkodowania. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać w tym przedmiocie bardziej szczegółową informację zapraszamy do kontaktu osobistego pod adresem: kontakt@prokonsumencki.pl

Pozdrawiamy

Zespół Prokonsumencki.pl

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...