Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
493 wizyt
w Ustawa konsumencka przez użytkownika (120)
Kupujący X zakupił towar na allegro, od umowy odstąpiła osoba Y inne dane w odstąpieniu niż w danych allegro. Nie ta osoba zawarła z nami umowę kupna sprzedaży. Kupujący nadał towar paczkomatem i wysłał numer nadania powołał się oczywiście na ustawę o odstąpieniu i chciał zwrot pieniędzy. Po 10 dniach oburzony napisał, że nie odbieramy towaru okazała się ze paczka zginęła. Kupujący złożył reklamację na zaginięcie, a od nas nadal chce pieniędzy. Co możemy zrobić? Według nas odstąpienie jest nieskuteczne czy mamy rację?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

Zogodnie z art. 32 ustawy o prawach konsumenta: "Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej"

Z literalnego brzmienia tego przepisu wynikałoby więc, że należy zwrócić pieniądze jeżeli klient porzesłał sam dowód odesłania. W przypadku potrzeby bardziej szczegółowej analizy tej kwestii w formie opinii prawnej, zapraszamy do kontaktu w celu zamówienia takiej usługi.

Jeżeli chodzi o uprawnienie do odstąpienia od umowy, w razie wątpliwości należy skontaktowaćsię z kupującym i ustalić w jaki sposób nastapiło przejście własnosci produktu na inna osobę. Jeżeli kupujący potwierdzi przejście własności i tożsamość osoby składającej odstąpienie, należy odstąpienie przyjąć.

Pozdrawiamy,

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...