Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
3.0k wizyt
w Dane osobowe przez użytkownika
Witam,

Mam pytanie odnośnie sprzedaży bazy danych naszych klientów. Posiadamy dość obszerną bazę danych, którą jest zainteresowana firma zewnętrzna zajmująca się mailingiem oraz dostarczaniem danych kontaktowych na zlecenie. Ostatnio usłyszałem informację, że własnej bazy danych klientów w ogóle nie można sprzedać. Czy tak jest faktycznie czy też trzeba mieć odpowiednie zgody klientów (jeżeli tak to jakie, w jakiej formie).

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

Aby było możliwe przekazanie zgodnie z prawem danych osobowych klientów innym odbiorcom klienci, których danych to dotyczy, muszą wyrazić świadomą, dobrowolną i wyraźną zgodę na przekazywanie ich danych określonym podmiotom i w konkretnym celu. Dając im możliwość wyrażenia takiej zgody, należy poinformować o zakresie (jakiego typu dane), celu (do czego będą wykorzystane, np. do wysyłania marketingowych maili) oraz czasie (okres, przez jaki dane będą przetwarzane) takiego przetwarzania przez obcy podmiot. Klientów należy również poinformować o ich prawach, w szczególności o możliwości wycofania zgody w każdym momencie albo wyrażenia sprzeciwu. Podmiot, któremu chcieliby Państwo przekazywać w celach marketingowych dane klientów, powinien również zawrzeć z Państwem odpowiednią umowę dot. przekazania i przetwarzania danych.

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...