Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
208 wizyt
w Inne przez użytkownika
Witam,

Mąż jest artystą (wykonuje tatuaże). Osoba z konkurencji wystawiła na swoim profilu opis w którym nazwała męża "pseudo artystą" i zarzuciła mu brak talentu. W odpowiedzi, mąż skopiował jej dwa zdjęcia, i stworzył kolaż ze swoimi (po 2 zdjęcia z każdej ze stron) poczym umieścił ten kolaż w komentarzu pod postem w którym zarzucono mu brak talentu. Chodziło o to by pokazać ten sam tatuaż wykonany przez dwóch różnych artystów. Dodam że kolaż ten został opublikowany TYLKO na stronie konkurencji. Czy w związku z tym maż złamał prawo, i jakie może ponieść konsekwencje?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry

Nie widzę w opisanym przypadku ryzyka odpowiedzialności prawnej dla Pani męża. Użyte przez niego zdjęcia, jak rozumiem, były już rozpowszechnione przez konkurenta na jego profilu na Facebooku, a zatem każdy wcześniej miał do nich dostęp za pośrednictwem internetu. Nawet gdyby rozważać ten problem na gruncie prawa autorskiego, to Pani mąż, dokonując porównawczego kolażu zdjęć, wykorzystał je zgodnie z dozwolonym użytkiem utworów.

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...