Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
759 wizyt
w Inne przez użytkownika

Sklep w ramach promocji wprowadził progresywne kody rabatowe uzależnione od kwoty zamówienia. Klientka przekroczyła daną kwotę i skorzystała z najwyższego możliwego rabatu, zamówiła łącznie 8 produktów. Dostaliśmy zwrot 7 produktów. Zastanawia mnie kwestia teraz zwrotu gotówki. Czy mamy zwrócić klientce konkretną kwotą po wyższym rabacie, czy tez policzyć jej zwrot po najwyższym rabacie a ten jeden produkt po niższym rabacie - jej zamówienie teraz nie przekracza wyższego progu rabatowego. Przesyłka była darmowa. Niestety podejrzewamy nieuczciwe zachowanie klientki.

Pozdrawiam,
Agnieszka

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

W przypadku odstąpienia od umowy, uważa się, że umowa w ogóle nie została zawarta. Oznacza to, że z prawnego punktu widzenia klient dokonał zakupu tylko tego jednego produktu, który sobie pozostawił. Jeżeli rabat był zależny od osiągnięcia określonej wartości zakupów, a po odstąpieniu od umowy klient jej nie osiąga, należy uznać, że cena produktu wynosi tyle, ile wynosiłaby gdyby klient kupił tylko ten produkt i zwrócić mu jej nadwyżkę.

Pozdrawiamy,

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...