Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
239 wizyt
w Inne przez użytkownika
Dzien dobry pracuje  na pelnym etacie w firmie na umowe o prace  jednak chcialbym dodatkowo sprzedawac towar w internecie  .Ta  sprzedaz  jest niewielka  zysk ok 400  pln miesiecznie .Czy musze  rejestrowac  dzialalnosc gospodarcza przy tak malym zysku czy mogę to zalatwic to wpisując  dohody  w  PIT( wyczytalem gdzies  ze  przy dochodach do 1000 pln w miesiąc  rejestracja  dzialalnosci jest niekonieczna ) .Co  do ZUS  rozumiem ze jesli  pracodawca  za mnie placi nie  musze  tego  robic  po raz  drugi ..

Pozdrawiam

Jacek Andrzejewski

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

W przypadku tzw. działalności nierejestrowanej nie ma konieczności rejestracji w CEiDG oraz odprowadzania składek ZUS, pozostaje natomiast konieczność zapłaty podatku dochodowego. Podstawowym warunkiem prowadzenia takiej działalności jest uzyskiwanie przychodów nieprzekraczających 50% minimalnego wynagrodzenia tj. w 2019 r. - 1125 zł miesięcznie. W razie chęci uzyskania bardziej dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: kontakt@prokonsumencki.pl.

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...