Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
508 wizyt
w Inne przez użytkownika
Klient działający jako przedsiębiorca zamówił towar. Przewidywany termin realizacji miał wynosić 10 dni roboczych (towar ściągany z zagranicy), do realizacji wpłacił 10% zaliczki. W praktyce realizacja zamówienia zajęła 13 dni. W dniu kiedy towar był gotowy do wysyłki klient wysłał oświadczenie, ze chce  odstąpić od umowy i nie zapłaci pozostałej części kwoty, a my mamy zwrócić mu zaliczkę. Towar był personalizowany pod jego zamówienie (komplet felg + opon). Proszę o pomoc jak dalej powinnismy działać w sprawie. W naszej opinii nie ma podstaw do odstąpienia od umowy i klient powinien zapłacić do końca za zamówiony towar i go przyjąć.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

Jeżeli klient kupił towar jako przedsiębiorca, nie przysługuje mu prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jeżeli chodzi o opóźnienie, zgodnie z art. 543[1] kodeksu cywilnego: "W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić."

Jeżeli zatem nie mieli Państwo w umowie albo regulaminie wpisanego umownego prawa odstąpienia od umowy, z podanych informacji wynika, że kupujący nie miał prawa do odstąpienia, ponieważ nie wezwał Państwa wcześniej do wykonania umowy i nie wyznaczył dodatkowego terminu. Zatem na podstawie podanych informacji można stwierdzić, że mogą Państwo domagać się wykonania umowy od klienta tj. przyjęcia towaru i zapłaty pozostałej części ceny.

W razie dalszych pytań w tej sprawie, zapraszamy do kontaktu pod adresem kontakt@prokonsumencki.pl.

Pozdrawiamy
przez użytkownika (100)
Norton.com/setup - Sign in to manage, renew, download or setup your Norton. 1. Visit norton.com/setup. 2. Enter a new product key and 3. Install Norton.
http://nortoncom-norton-nortoncom.com/
przez użytkownika (100)
Norton setup is one among the essential standard antivirus that is tremendously seen for guaranteeing contraption and giving a 1 stop security reply to any or every last one of the all inclusive community around the world.
http://w-nortoncomnorton.com/
przez użytkownika (100)
Webroot.com/safe - Just enter Webroot Keycode at webroot.com/safe and Get Started following your Webroot Safe and Protect Your Devices from Threats etc.
http://w-webrootsafe.com/
przez użytkownika (100)
Download and install or reinstall Office. You'll use your Microsoft Account for everything you do with Office. office/setup.
http://officecom-offiice.com/

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...