Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
141 wizyt
w Regulamin sklepu przez użytkownika
Witam

Czy to prawda, że przycisk "Potwierdź" albo "Zamawiam" na końcu formularza zamówienia jest nieprawidłowy? jakie są konsekwencje posiadania takiego przycisku? Jaki powinien być prawidłowy?

Dziękuję!

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)

Dzień dobry,

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, jeżeli do złożenia zamówienia używa się przycisku lub podobnej funkcji, muszą być one oznaczone w łatwo czytelny sposób słowami „zamówienie z obowiązkiem zapłaty” lub innego równoważnego jednoznacznego sformułowania (np. „Potwierdź zakup”).  Szerzej piszemy o tym tutaj: http://prokonsumencki.pl/blog/nie-tylko-zamowienie-z-obowiazkiem-zaplaty-alternatywne-oznaczenia-przycisku-potwierdzania-zamowienia/ Zalecamy dostosowanie ostatniego pola skutkującego złożeniem zamówienia. Dodatkowo na stronie z powyższym polem zalecamy podanie informacji, że złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży i pociąga ze sobą obowiązek zapłaty. Brak spełnienia powyższych wymagań powoduje, że umowa nie zostaje zawarta.

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...