Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
136 wizyt
w Promocje, konkursy przez użytkownika
Dzień dobry,

W Walentynki w Naszym sklepie obowiązywała promocja. Do zamówień powyżej 200 zł można było dostać świeczkę za 1 grosz oraz mały peeling również za 1 grosz. Klientka zamówiła kilka produktów, dodała produkty w promocji za grosz, po czym odesłała pełnowartościowe (pełnopłatne) produkty, zatrzymując u siebie tylko kupione w promocji świeczkę i peeling (łącznie za 2 grosze). Czy w tej sytuacji powinniśmy od kwoty zwrotu odjąć faktyczną wartość świeczki (55,20zł) i peelingu (11,92zł)? Czy musimy zwrócić całą kwotę zwrotu (odejmując tylko 2 grosze, które klientka zapłaciła za produkty)?

Pozdrawiam serdecznie,

Dominika Lipska

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)

Dzień dobry,

W takim przypadku rzeczywiście klientka powinna ponieść standardowy koszt obu produktów, co w efekcie po potrąceniu prowadzi do zmniejszenia zwracanej kwoty. Natomiast dla bezpieczeństwa powinni Państwo posiadać regulamin każdej tego typu akcji promocyjnej, ponieważ klient powinien być poinformowany o tego typu konsekwencjach zwrotu. W przeciwnym razie mogą Państwo narazić się na zarzut niedopełnienia obowiązków informacyjnych wobec konsumenta. Jeżeli byliby Państwo zainteresowani przygotowaniem tego typu regulaminem możliwym do dostosowania do tego typu promocji, zapraszamy do kontaktu pod adresem email: kontakt@prokonsumencki.pl

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...