Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
+1 głos
2.7k wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Witam.

Mam pytanie jak w tytule. Otóz jestem osobą fizyczną, mającą swoje konto na allegro. Sprzedałam przez opcję Kup Teraz wózek dziecięcy uzywany. Kupujący stwierdził, ze chce odstąpic od umowy, poniewaz wózek według niego na zdjęciach miał nieco inny kolor niż kupujący sie spodziewał. Wysyłałam na życzenie dużo dodatkowych zdjęć wózka kupujacemu. Oczywiscie konsument ma prawo  zwrotu i ja na to przystalam ale domaga się również ode mnie zwrotu kosztów przesyłki kurieskiej, którą zapłacił w momencie transakcji na odległość. Koszty te nie były moim zarobkiem tylko zapłatą za dostarczenie towaru firmie kurieskiej. Kupujący podpiera sie ustawą :(Dz. U. Nr 22, poz. 271, z późn. zm.), gdzie wydaje mi się ustawa ta nie dotyczy zawarcia w/w transakcji. Prosze o wyjasnienie i pomoc w tej sprawie.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Jeżeli jest Pani przedsiębiorcą, to powinna Pani dokonać zwrotu także kosztów przesyłki w pierwszą stronę. Szerzej piszemy o tym tutaj: http://centrumsprzedawcy.pl/cala-prawda-o-zwrocie-towaru-zakupionego-przez-internet-odstapienie-od-umowy/

Pozdrawiamy,

Zespół Prokonsumencki.pl

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...