Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
410 wizyt
w Sprzedaż na Allegro przez użytkownika (200)
Witam,

Klient zamówił u nas obuwie ale w ostateczności okazało się, że jednak nie mamy na stanie magazynowym zamówionego rozmiaru. Po mimo szybkiej reakcji, poinformowania o tym klienta oraz szybkiego zwrotu środków na konto. Klient wystawił nam negatywną opinię i oceniając:

Zgodność z opisem:

★☆☆☆☆

Czas wysyłki:

★☆☆☆☆

Koszt wysyłki:

★☆☆☆☆

Obsługa kupującego:

★☆☆☆☆

Wg nas nie mógł ocenić zgdoności przedmiotu z opisem, czasu wysyłki ponieważ to nie nastąpiło. Natomiast obsługa kupującego była prawidłowa i nie zgadzamy się z opinią? Czy sprawę można skierować na drogę sądową i czy jest szanasa, że spór zostałby rozstrzygnięty na kożyść sprzedawcy?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry

W takim przypadku zalecamy w pierwszej kolejności napisać drogą mailową do kupującego z prośbą o usunięcie lub zmianę opinii. Następnym krokiem może być skorzystanie z procedury rozwiązywania sporów na Allegro.

Proszę jednak zwrócić uwagę, że kupujący może pozostawić ocenę negatywną nawet przy założeniu, że nie miał prawa oceniać zgodności z opisem oraz kosztów wysyłki. Ponadto, kupujący może argumentować, że miał prawo oceniać tę transakcję: przedmiot umowy jest dostarczenie produktu, z czego Państwo się nie wywiązali. Koszty wysyłki można ocenić na podstawie tego, co klient zapłacił. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę, że w przypadku konsumenta przepisy nie pozwalają Państwu odstąpić od umowy wyłącznie z tego powodu, że nie mają Państwo produktu na stanie magazynowym. W takim przypadku mają Państwo obowiązek zakupić produkt w innym sklepie, nawet za wyższą cenę i wysłać klientowi.

Pozdrawiamy

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...