Wzory pism prawnych:
Witaj Sprzedawco! Możesz tutaj zapytać naszych prawników o rzeczy związane z Twoim sklepem :)
0 głosów
2.2k wizyt
w Zwrot towaru przez użytkownika
Klientka zwróciła krem koloryzujący do twarzy w ramach odstąpienia od umowy. Jak się okazało krem był przez nią używany. Twierdzi, że mogła go użyć bo chciała sprawdzić kolor (informacja o kolorze nie była podana przez producenta, większość kremów tego typu nie ma oznaczenia koloru, ponieważ wg producentów są uniwersalne) i było to w ramach zwykłego zarządu. Poza tym wg niej nie mogę skorzystać z art. 38 pkt 5, ponieważ krem nie był zafoliowany. Nie trafia do niej również argument, że towarem może rozporządzać tylko w takim stopniu jak w sklepie stacjonarnym. Do sprawy włączyło się allegro. Najpierw twierdzili, że nie może zwrócić produktu. Jak napisała, że produkt nie był zafoliowany to kazali mi uzasadnić zmniejszenie kwoty i różnicę zwrócić klientce. Ja tego kremu nie wystawię ponownie do sprzedaży z kilku względów: nie jestem w stanie stwierdzić w jakim stopniu zużyła krem (nieprzezroczysta tubka), nie mam 100% pewności, że w tubie jest krem zapakowany przez producenta a nie jakiś podmieniony. Poza tym okres przydatności rozpoczął się w momencie otworzenia kremu (symbol PAO 6 miesięcy). To nie jest produkt pierwszej potrzeby i równie dobrze może wcale się nie sprzedać w tym krótkim terminie w jakim jest jeszcze zdatny do użytku.

Bardzo proszę o pomoc. Termin na zwrot pieniędzy już minął a ja nie wiem co robić

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika Ekspert Prokonsumencki.pl (26.7k)
Dzień dobry,

Jeżeli nie mamy do czynienia z wyjątkiem dotyczącym kwestii higienicznych (ze względu na brak zapieczętowania), to trzeba uznać,  że jednokrotne użycie niektórych kosmetyków, takich jak perfumy czy krem może być dopuszczalne w celu sprawdzenia cech produktu. Jeżeli ma to wpływ na kwestie higieniczne, to produkt powinien być zafoliowany przed wysłaniem.

Jeżeli chodzi o krótki termin przydatności do użycia, to rzeczywiście stanowi on wyjątek od prawa odstąpienia od umowy. Powinien on być na tyle krótki, że niemożliwe jest ponowne sprzedanie produktu.

Pozdrawiamy
pytanie zadane 10 maja 2018 w Zwrot towaru przez użytkownika niezalogowany a stanowisko prezesa UOKiK i Komisji Europejskiej?

396 pytań

402 odpowiedzi

68 komentarzy

1.4k sprzedawców

Wsparcie Prawne Sprzedawcy to miejsce, w którym możesz bezpłatnie zadawać pytania naszym prawnikom, uzyskać pomoc i wsparcie.


Profesjonalne wzory pism dla Sprzedawców przygotowane przez prawników:


...